Wimbledon GBR, 25.06. – 08.07.2007 / GS

KAIA KANEPI — TATJANA MARIA / 87. GER /

6:1 | 6:4

Kaia võitis

Täna alanud Wimbledoni tenniseturniiri avaringis alistas Kaia 53 minutiga sakslanna Tatjana Maleki 6-1 6-4. Teises ringis on Kaia vastaseks 16. asetusega Iisraeli tennisist Shahar Peer, kes alistas Tamarine Tanasugarn'i (Tai) 7-5 6-2. Mäng peetakse kolmapäeval, 27. juunil 14. väljaku teise mänguna. Esimene matš samal väljakul (Tatiana Golovin vs Su-Wei Hsieh) algab kell 14:00 siinse aja järgi.

20-aastane Shahar Peer on hetkel WTA edetabelis 16. kohal, tema senine parim koht - 15. - pärineb selle aasta jaanuarist. Oma karjääri jooksul on Peer võitnud 3 WTA Tour'i turniiri (kõik 2006.a - Pattaya Tier IV veebruaris, Praha Tier IV ja Istanbuli Tier III mais). Grand Slam turniiridel on ta jõudnud korra veerandfinaali (2007.a Austraalia lahtistel), lisaks kolmel korral 4. ringi. Wimbledoni turniiril on Peer'i laeks jäänud 2. ring (2005.a kaotas 2-6 6-2 3-6 Daniela Hantuchova'le ja 2006.a 4-6 6-7 Shuai Peng'ile). Viimati mängis Peer samuti muruväljakutel peetud Eastbourne'i Tier II turniiril, kus ta võitudega Jelena Lihhovtseva ja Aiko Nakamura üle jõudis veerandfinaali. Seal pidi ta tunnistama 2. asetusega Amelie Mauresmo 6-3 6-4 paremust. Kaia on Shahar Peer'iga varem kohtunud kahel korral, mõlemas saviliivaväljakul peetud mängus läks kindel võit vastasele: 2006.a Praha turniiri poolfinaalis võitis Peer tulemusega 6-3 6-0, selle aasta Prantsusmaa lahtiste avaringis tulemusega 6-1 6-3.

Loe lisaks:
Eesti Päevaleht: Kanepi: kõik tuli väga hästi välja, nii serv, tõrje kui ka tagajoonemäng
Postimees: Kanepi teenis muruväljakul karjääri esimese võidu
SL Õhtuleht: Avaringis võitnud Kaia Kanepi: "Õnnestus oma mäng peale suruda."

kolmapäev, 27. juuni 2007

KAIA KANEPI — SHAHAR PEER / 16. ISR /

4:6 | 5:7

Kaia kaotas

Wimbledoni tenniseturniiri tänases teise ringi kohtumises kaotas Kaia 16. asetusega Shahar Peer'ile (Iisrael) 4-6 5-7. Mäng kestis 1 tund ja 24 minutit. Statistika Paarismängu avaringi kohtumine, kus Kaia ja mullu samas poolfinaali jõudnud ukrainlanna Juliana Fedak'i vastasteks on Emilie Loit ja Nicole Pratt, peetakse reedel, 29. juunil 19. väljakul, algusega kell 13:00 siinse aja järgi.