Bad Gastein AUT, 23.07. – 29.07.2007 / Tier III

KAIA KANEPI — IOANA RALUCA OLARU / 87. ROU /

6:2 | 4:6 | 7:5

Kaia võitis

Austrias Bad Gastein'is alanud WTA Tour'i 175 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Gastein Ladies avaringis kohtus Kaia täna 18-aastase rumeenlanna Ioana Raluca Olaru'ga. Mäng algas Kaiale edukalt, avaseti võit tuli tulemusega 6-2 ning ka teises õnnestus kiirelt 3-0 eduseis saavutada. Seejärel ei õnnestunud aga enam otsustavaid punkte realiseerida (teises setis jäi kasutamata 9 murdepalli!) ning vastane haaras initsiatiivi. Järgmisest seitsmest geimist läks kuus Olaru'le ning teine sett seega tulemusega 6-4 temale. Otsustava seti algul murdis Kaia jälle Olaru servi ja juhtis 2-0, seejärel aga läks neli geimi järjest Olaru'le... Kaia siiski kosus ja viigistas seisu. Järgmises geimis jõudis Kaia geimpallini ning siis katkestas mängu kerge vihm. 12-minutilise mängupausi järel tuldi uuesti väljakule ning mängu lõpp õnnestus paremini Kaial. Üle 2,5 tunni kestnud matši lõpptulemus 6-2 4-6 7-5. Ning kohe pärast mängu lõppu algas paduvihm...

25.07: Teises ringis kohtub Kaia tšehhitar Klara Zakopalova'ga, kes alistas Andreja Klepac'i (Sloveenia) 1-6 7-6(3) 6-1. Klepac juhtis teises setis oma servil 5-2, kuid oskas ikkagi mängu kaotada...

Mäng peetakse neljapäeval, 26. juulil peaväljakul, algusega kell 11:00 siinse aja järgi.

25-aastane Zakopalova (kuni eelmise aasta juulini Koukalova) on hetkel WTA edetabelis 86. kohal, tema senine parim koht - 27. - pärineb 2006.a märtsist. Oma karjääri jooksul on Zakopalova võitnud 2 WTA Tour'i turniiri (2005.a 's-Hertogenboschis ja Portorožis) ning 6 ITFi turniiri (viimati selle aasta juunis Zlini 50K). Grand Slam turniiridel on ta jõudnud korra 3. ringi (2003.a Austraalia lahtistel). Enne Bad Gasteini mängis Zakopalova Palermos, kus valikturniirilt alustades jõudis põhiturniiri 2. ringi. Seal kaotas ta poolatar Agnieszka Radwanska'le 3-6 4-6. Kaia varem Zakopalova'ga kohtunud ei ole.

reede, 27. juuli 2007

KAIA KANEPI — RENATA VORACOVA / 134. CZE /

6:4 | 3:6 | 6:0

Kaia võitis

Austrias Bad Gasteinis jätkuva WTA Tour'i 175 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Gastein Ladies veerandfinaalis alistas Kaia täna 1 tund ja 55 minutit kestnud mängus tšehhitar Renata Voracova 6-4 3-6 6-0. Homses poolfinaalis on Kaia vastaseks 1. asetusega itaallanna Francesca Schiavone, kes võitis 2 tundi 47 minutit kestnud mängus ungarlanna Agnes Szavay 7-6(5) 2-6 6-4. Mäng algab kohe pärast siinse aja järgi kell 12:00 algava esimese poolfinaali (Karin Knapp vs Yvonne Meusburger) lõppu.

Kaia läheb Schiavonega vastamisi kolmandat korda, esmakordselt juhtub aga see väljaspool Belgiat ja Hasseltit. 2005.a võitis sealse turniiri avaringis Schiavone tulemusega 6-3 6-4, aasta hiljem veerandfinaalis aga Kaia tulemusega 6-2 7-5.

27-aastane Schiavone on hetkel WTA edetabelis 31. kohal, tema senine parim koht - 11. - pärineb 2006.a jaanuarist. Oma karjääri jooksul on Schiavone jõudnud WTA Tour'i turniiridel finaali kaheksal korral, võit aga siiani puudub. Grand Slam turniiridel on ta jõudnud kahel korral veerandfinaali (2001.a Prantsusmaa ja 2003.a USA lahtistel). Enne Bad Gasteini turniiri mängis Schiavone Fed Cup'i poolfinaalkohtumises Prantsusmaa vastu, kus võitis mõlemad oma üksikmängud - Tatiana Golovin'i alistas ta 6-4 2-6 7-5 ja Amelie Mauresmo 7-5 6-3.

neljapäev, 26. juuli 2007

KAIA KANEPI — KLARA ZAKOPALOVA / 86. CZE /

6:3 | 6:4

Kaia võitis

Austrias Bad Gastein'is (1100 meetri kõrgusel merepinnast) peetaval WTA Tour'i 175 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Gastein Ladies teises ringis alistas Kaia täna 65 minutit kestnud mängus tšehhitar Klara Zakopalova 6-3 6-4. Sarnaselt eilsele üritas Zakopalova ka täna teises setis seisul 2-5 mängu pööret tuua. Tšehhitar võttiski 2 geimi tagasi ning järgmises Kaia servigeimis oli seis veel 30-30, kuid kaks järgmist punkti kuulusid Kaiale. Homses veerandfinaalis (algusega kell 12:00 siinse aja järgi) on Kaia vastaseks tšehhitar Renata Voracova, kes alistas rumeenlanna Edina Gallovits'i 6-2 6-4. Nende tänane mäng kestis 1 tund ja 41 minutit.

Kaia kohtub Voracova'ga sel aastal üksikmängus juba kolmandat korda: 3. veebruaril Pariisi siseturniiri valikvõistluste avaringis tuli võit tulemusega 6-2 6-1, 10. juulil Biella turniiri avaringis aga tunduvalt raskemalt, tulemusega 7-6 6-7 6-4.

23-aastane Voracova on hetkel WTA edetabelis 134. kohal, tema senine parim koht - 110. - pärineb 2003.a juulist. Oma karjääri jooksul on Voracova võitnud 4 ITFi turniiri (viimati eelmise aasta juulis Fontanafredda 25K), WTA Tour'i turniiridel polnud ta enne tänast kunagi 2. ringist edasi pääsenud. Grand Slam turniiridel on ta jõudnud korra 2. ringi (selle aasta Austraalia lahtistel). Enne Bad Gasteini mängis Voracova Contrexeville'i 50K turniiril, kus kaotas veerandfinaalis hilisemale finalistile Ksenja Milevskaja'le 4-6 5-7. Suuremat edu on Voracova saavutanud paarismängus, kus ta on võitnud 2 WTA ja 18 ITFi turniiri ning tema kõrgeim edetabelikoht on 49..

laupäev, 28. juuli 2007

KAIA KANEPI — FRANCESCA SCHIAVONE / 31. ITA /

4:6 | 2:6

Kaia kaotas

Austrias Bad Gasteinis peetava WTA Tour'i 175 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Gastein Ladies poolfinaalis kaotas Kaia täna kõrgeima asetusega itaallanna Francesca Schiavone'le 4-6 2-6. Mäng kestis 1 tund ja 15 minutit. Oma karjääri 9. WTA finaalis läheb Schiavone vastamisi austerlanna Yvonne Meusburger'iga. Bad Gastein'is teenitud punktide abil tõuseb Kaia esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis esmakordselt 40 parema hulka, täpselt 40. kohale.

Järgmisel nädalal mängib Kaia Stockholmi olümpiastaadionil peetaval WTA Tour'i 145 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Nordea Nordic Light Open. Esimese ringi mängudega alustatakse esmaspäeval, 30. juulil. Kaia vastaseks avaringis on üks neljast qualifier'ist. Paarismängus kohtuvad Kaia ja rootslanna Sofia Arvidsson avaringis 1. asetusega paariga Anabel Medina Garrigues/Virginia Ruano Pascual.