teisipäev, 18. september 2012

© APF/SCANPIX
 

Korea Open

Seoul Korea, 17.09. – 23.09.2012 / International $500K hard

KAIA KANEPI — SUNG-HEE HAN / 260. KOR /

6:1 | 6:0

Kaia võitis

Kaia võitis ja kohtub teises ringis Galina Voskobojevaga (KAZ, WTA 68). Seni ainus omavaheline kohtumine peeti 2005 aastal, mille Galina otsustavas setis võitis.

Kaia oma sõnadega: "Ootasin põnevusega oma mängu, et kuidas hakkama saan ja välja tuleb.  Alguses oli pärsi suur värin, alustasin kohe topeltveaga. Samas ma arvasin, et nii võib minna, ma ei läinud sellest rohkem närvi.  Esimesed punktid ma lõin palli nii vaikselt, ma arvan et viimati lõin nii vaikselt 14aastaselt :) Siis hakkasin ka paremini servima ja geimi lõpuks tundsin ennast juba hästi. Ma sain aru, et olen vastasest parem ja see andis enesekindlust. Tagajoonemänguga jäin täna väga rahule, servirütmiga peab veel tööd tegema, ei ole veel päris see. Ma tunnen, et olen füüsiliselt heas vormis ja jaksan joosta. Ei pea kiireid punkte mängima.

Galinaga ma ei ole ammu mänginud, ta on päris osav. Kindlasti üritab mulle stoppe teha, võrku tulla - ta on mitmekülgne mängija. Mis seal ikka, ma mõtlen oma asjadele, eks siis paistab kuidas läheb, mängin punkti korraga.

Üldiselt ma ei tunne väga suurt pinget, tunnen ennast vabalt, mõnus on uuesti võistelda. Mingi põnevus on päevas :)"

Teise ringi kohtumine peetakse kolmapäeva hommikul kolmanda mänguna peaväljakul. Esimene kohtumine algab kell 12 kohaliku aja järgi / kell 6 Eesti aja järgi.

 

kolmapäev, 19. september 2012

© Chung Sung-Jun/Getty
 

Korea Open

Seoul Korea, 17.09. – 23.09.2012 / International $500K hard

KAIA KANEPI — GALINA VOSKOBOEVA / 68. KAZ /

6:2 | 6:2

Kaia võitis

Kaia võitis ja kohtub veerandfinaalis Kiki Bertens'iga (NED, WTA 63).

Kaia oma sõnadega: "Täna oli igatepidi parem kui eile, närvis ma täna ei olnud. Arvan, et mängisin kokkuvõttes paremini kui eile. Tundsin, et mängu edenedes hakkasin üha paremini mängima. Samas oli vastane ka tasemel, pidin ise hästi mängima, et võita.

Kõige paremad mängutingimused täna ei olnud. Tuul keerutas vahepeal päris palju. Paar punkti oli tuulevaikne, siis sain aru, et kui mõnus oleks mängida ilma tuuleta. Tuule tõttu üritasin rohkem topsiga mängida, esimest servi rohkem vindiga sisse saada.

Vaatan praegu oma vastaste mängu, hispaanlasega olen mänginud, hollandlase mängust ei tea veel midagi. Homme on mul mänguvaba päev, veerandfinaal on ülehomme."

Kaia järgmine kohtumine on kavas reedel neljanda mänguna peaväljakul. Esimene kohtumine algab 13.15 kohaliku aja järgi / hommikul 7:15 Eesti aja järgi.

 

reede, 21. september 2012

© AP/SCANPIX
 

Korea Open

Seoul Korea, 17.09. – 23.09.2012 / International $500K hard

KAIA KANEPI — KIKI BERTENS / 63. NED /

6:4 | 6:4

Kaia võitis

Kaia võitis ja jõudis poolfinaali!

Kaia oma sõnadega: "Raske ja tasavägine mäng oli täna. Tingimused olid võrreldes eelmiste mängudega natuke teised. Alguses oli valgus harjumatu ning ilm oli ka täna päris külm. Iseenesest mu mäng oli täna üles-alla. Seda näitasid ka seisud. Üldiselt vastane mängis hästi ja agressiivselt. Kokkuvõttes aitas, et suutsin rasketel olukordadel rahulikumaks jääda, vastane oli vahel päris närvis. Kuigi üldiselt ei olnud kõige parem mäng, jään võiduga igati rahule. Ma tegelikult nautisin seda mängu ja just erinevaid seise, et kas ma saan hakkama ja tulen seisust välja. Teises setis, kui taga olin, siis mõtlesin, et mängin üks punkt korraga ja kuni sett ei ole läbi on mul võimalus seda võita.

Homsest vastasest ma palju ei tea. Ma ei ole kunagi temaga mänginud. Nägin täna natuke tema mängu. Ta ei ole väga agressiivne vasakukäeline mängija, pigem topsitaja. Ta krutib palli topsiga ja ajab palju palle tagasi. Homme tuleb võistluslik mäng, pean olema kannatlik ja valima õige löögi õigel ajal."

Kaia poolfinaal Varvara Lepchenkoga (USA, WTA 21) peetakse homme hommikul, päeva teise kohtumisena. Mängud algavad kell 12 kohaliku aja järgi/ kell 6 Eesti aja järgi.

Täna loositi ka pühapäeval Jaapanis algava Toray Pan Pacific Open turniiri põhitabel, kus Kaia kohtub esimeses ringis kvalifikatsiooniturniirit edasipääseva mängijaga. Tegemist on WTA Premier premier tasemel turniiriga, kus auhinnafondi suuruseks on $2,168,400. Põhitabel Turniiri veebileht

 

laupäev, 22. september 2012

© Chung Sung-Jun/Getty
 

Korea Open

Seoul Korea, 17.09. – 23.09.2012 / International $500K hard

KAIA KANEPI — VARVARA LEPCHENKO / 21. USA /

6:4 | 2:6 | 6:4

Kaia võitis

Kaia võitis väga tasavägise kohtumise ja mängib finaalis esimesena asetatud Caroline Wozniacki'ga (DEN, WTA11). Kaia kohtub Wozniackiga kuuendat korda, omavaheliste mängude seis on hetkel 3:2 Wozniacki kasuks. omavahelised kohtumised. Finaal peetakse homme, algusega kell 12 kohaliku aja järgi / 6 hommikul Eesti aja järgi.

Kaia oma sõnadega: "Ma olin täna suht uimane. Esimest korda tundsin kolmandas setis seisul 3:3, et olen "elus", siis läks huvitavaks. Füüsiliselt olin kuidagi kange, ei olnud vabat tunnet ja energiat oli täna vähe. Oli selline raske närvide mäng ka. Vastane mängis väga pikalt tagasi, topsiga ja igale poole. Hästi keeruline oli.

Wozniackiga olen päris mitu korda mänginud. Eks ma proovin olla kannatlik ja samas ka agressivne. Ega ma väga tagasi ei saa ka hakata ajama ja palju riskida ka ei saa. Homme on hästi palju kannatust vaja, ma arvan.

Ma olen kokkuvõttes väga rahul, et kohe esimesel turniiril saan päris palju mängida.

Homme õhtul lendame Tokyosse. Esmaspäeval on kohe järgmine mäng. Natuke tihe on mängudega, aga ehk elab üle."

Täna selgus ka Tokyo turniiri esimese ringi vastane ning seal tuleb esmaspäeval mängida Silvia Soler-Espinosaga (ESP WTA 78). Omavahelistes mängudes juhib hispaanlanna 2:1. Omavahelised kohtumised Turniiri põhitabel

 

pühapäev, 23. september 2012

 

Korea Open

Seoul Korea, 17.09. – 23.09.2012 / International $500K hard

KAIA KANEPI — CAROLINE WOZNIACKI / 11. DEN /

1:6 | 0:6

Kaia kaotas

Kaia lõpetas oma esimese vigastusjärgse turniiri kaogusega finaalis. Mäng kestis 1 tund ja 2 minut.

Kaia oma sõnadega: "Mäng oli nii lühike, et mis seal ikka rääkida :). No alguses ma proovisin olla agressiivne, tegin vigu ja kaotasin enesekindlust. Kõigutamises ma täna teda ei võitnud, ta tõi kõik pallid tagasi. Ma lihtsalt ei saanud palli väljakusse. Ta mängis päris hästi täna. Ma tundsin ennast maailma kõige aeglasema tennisistina. Jalad olid töntsid, kõik oli kange nagu vanainimene. Käisin massaazhis, loodan, et enam hullemaks ikka ei lähe.

Sääred on valusad ja säärised hoiavad, et jalad nii kiiresti ära ei väsiks. Mulle need täitsa meeldivad, ma mängin homme ka nendega.

See on päris naljakas, et ma tegin ju enne turniiri ikka korralikult trenni, aga siin jäi kohe pärast teise ringi tunniajalist mängu tuhar ja säär valusaks. Võistlusmäng on ikka hoopis midagi muud kui treeningu koormus.

Tundsin, et pärast teise ringi mängu, iga päev mis edasi läks, hakkasin kehvemini mängima. Ma ise tundsin, et teise ringi mängu mängisin siin kõige paremini. Üldiselt ma olen väga rahul et turniir nii läks.

Loodan, et homme on Tokyos mäng õhtupoole ja saab rohkem puhata."

Homme on Kaial juba mäng Tokyo WTA Premier $2,168,400 tasemega turniiril, kus esimese ringi vastane on Silvia Soler-Espinosaga (ESP WTA 78). Kohtumine peetakse väljakul nr 8 algusega mitte enne 16:00 kohaliku aja järgi/ 10 Eesti aja järgi. Omavahelistes mängudes juhib hispaanlanna 2:1. Omavahelised kohtumised Turniiri põhitabel Esmaspäevane ajakava