pühapäev, 05. mai 2013

 

Mutua Madrid Open

Madriid Hispaania, 05.05. – 13.05.2013 / Premier Clay

KAIA KANEPI — FLAVIA PENNETTA / 107. ITA /

6:3 | 6:7(6) | 6:2

Kaia võitis

Kaia võitis väga tasavägise kohtumise ja jõudis esimest korda elus Madriidi turniiril teise ringi.

Kaia oma sõnadega: „Päris närviline ja üles-alla mäng oli täna. Ma tahtsin väga võita kuna ma polnud siin turniiril kunagi varem ühtegi mängu võitnud.

Esimeses setis austasin aeglaselt, otsisin oma mängu. Ta mängis päris hästi esimesed kaks setti. Ega ta mulle punkte ei kinkinud, ma pidin ikka ise võtma. Punktid olid pikad ja ma pidin ise tempot tegema. Kolmandas setis suutsin ise rohkem rahuneda ja mängisin palju õnnestunumalt.

Järgmise vastase osas tahaksin ise rohkem Storsuriga mängida. Ta on ikkagi top 10 mängija ja ma ei ole ammu nii tugeva vastasega mänginud. Samas vahet ei ole kummaga mängida, igal juhul tuleb raske mäng.“

Kaia järgmise ringi vastaseks on Carla Suárez Navarro (ESP, WTA 23), kes alistas esimeses ringis Sam Stosuri (AUS, WTA 9). Kaia teise ringi kohtumine peetakse kolmapäevalpeaväljakul algusega 10:50 kohaliku aja järgi / 11:50 Eesti aja järgi

 

kolmapäev, 08. mai 2013

© kaiakanepi.com
 

Mutua Madrid Open

Madriid Hispaania, 05.05. – 13.05.2013 / Premier Clay

KAIA KANEPI — CARLA SUAREZ NAVARRO / 23. ESP /

6:3 | 6:1

Kaia võitis

Kaia jõudis Madrid Openil kolmandasse ringi.

Kaia oma sõnadega: "Päris hea mäng oli täna. Alguses oli mul paar geimi nn suure väljaku pabin :) Muidu mulle tegelikult meeldib suurtel väljakutel mängida. Kui värinast üle sain, siis mängisin ikkagi ise väga agressivselt, ei tahtnud talle anda aega oma mängu ehitada. Võrreldes Estoriliga põrkab pall siin kiiremini ja kõrgemale. Sellega oli minul eelis. Ma mängisin täna hästi."

Kaia kohtub kolmandas ringis Petra Kvitova (CZE, WTA 8) ja Daniela Hantuchova (SVK, WTA 71) mängu võitjaga.

Pildil Kaia täna hommikul peaväljakul koos oma füüsilise ettevalmistuse treeneri Kristjan Prüüsiga

 

neljapäev, 09. mai 2013

 

Mutua Madrid Open

Madriid Hispaania, 05.05. – 13.05.2013 / Premier Clay

KAIA KANEPI — DANIELA HANTUCHOVA / 71. SVK /

6:3 | 6:4

Kaia võitis

Kaia võitis ja jõudis kaheksa parema hulka.

Kaia oma sõnadega: "Oli huvitavalt pingeline mäng. Alguses me mõlemad kompasime seda mängu. Tänane väljak oli võrreldes teistega libedam - teistmoodi oli mängida seal. Esimese seti keskelt mängisin paremini ja tundsin ennast järjest kindlamalt.

Teise seti alguses hakkas mul puusapainutajalihas tunda andma ja ma kutsusin arsti. Ma lõpetasin täitsa liikumise ära kui see hakkas valu tegema ja mänguisu kadus täiesti ära, mind häiris, et ma ei saanud endast maksimumi anda. Füsio teipis lihase kinni ja pani nii tugeva teibi, et oli imelik kõndida, aga see aitas.

Vastane kangestus täiesti ära kui ma vigastuspausilt tulin. Siis võttis tema medical'i ja käis ka väljakult ära. Ma ei võtnud seda väga tõsiselt, lõin servi ja hoidsin ennast soojas. See ei mõjutanud mind, et ta ära käis. Olen väga rahul, et suutsin lõpuni mängida ja võita.

Mul on olnud järjest nüüd päris palju mänge. Kuna ma pool aastat ei ole võistelnud, tahab mu keha selle koormusega harjuda.

Praeguse plaani järgi lähen ikka homme mängima."

Kaia kohtub homme Maria Sharapovaga (RUS, WTA 2). Mäng toimub peaväljakul päeva teise kohtumisena. Esimene mäng algab 10:50 kohaliku aja järgi/ 11:50 Eesti aja järgi.

 

reede, 10. mai 2013

© Reuters/Scanpix
 

Mutua Madrid Open

Madriid Hispaania, 05.05. – 13.05.2013 / Premier Clay

KAIA KANEPI — MARIA SHARAPOVA / 2. RUS /

2:6 | 4:6

Kaia kaotas

Kaia kaotas veerandfinaalis Maria Sharapovale.

Kaia oma sõnadega: "Ta mängis päris hästi täna. Ma pidin kogu aeg ise punktis püsima, ise agressiivne olla oli väga raske.Ta on minust praegu parem kuna sellise tempoga mängides peaksin mina ise paremini mängima kui tavaliselt. Teiste mängijatega sellist tempot ei ole.

Nüüd tuleb väike puhkus ja treening ning järgmine turniir algab 20 mail Brüsselis."

Madridi turniiri veerandfinaalikoha eest teenis Kaia 250 punkti ning esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis tõuseb Kaia tõenäoliselt 40 kohale.