Acapulco MEX, 25.02. – 01.03.2008 / Tier III

KAIA KANEPI — ARANTXA PARRA SANTONJA / 362. ESP /

6:4 | 6:3

Kaia võitis

Mehhikos Acapulco's peetava WTA Tour'i 180 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Abierto Mexicano TELCEL avaringis alistas Kaia täna 1 tunni ja 24 minutiga Arantxa Parra Santonja (Hispaania) 6-4 6-3. Ka järgmine vastane esindab Hispaaniat - 26-aastane Lourdes Dominguez Lino, kes oma avaringi kohtumises alistas esmaspäeval jaapanlanna Rika Fujiwara 7-5 6-3.

Mäng peetakse kolmapäeval, 27. veebruaril 1. väljaku kolmanda mänguna, esimene matš samal väljakul algab kell 15:00 kohaliku aja järgi (23:00 Eesti aja järgi).

kolmapäev, 27. veebruar 2008

KAIA KANEPI — LOURDES DOMINGUEZ LINO / 89. ESP /

6:7(1) | 6:1 | 6:3

Kaia võitis

Eesti esireketi Kaia Kanepi uus peatreener on Pablo Giacopelli ning mänedžer sportlase peasponsori, AS-i Tallink Grupp juhatuse esimees Enn Pant. Kaia Kanepi sõnul on tal hea meel, et Enn Pandi ja Pablo Giacopelli näol on tema tiimiga liitunud tugevad toetajad ning kompetentsed nõuandjad.

Kanepi tiimi eestvedaja on tema isa Jaak Kanepi, kes on täielikult pühendunud tütre tulevikule.

Uue mänedžeri Enn Pandi hinnangul on uue taustatiimi eesmärk aidata Kaial jõuda tennisemaailma absoluutsesse tippu. "Käesoleva hooaja osas on miinimumplaaniks WTA edetabeli 25 parima hulka tõusmine. Kui hetkel koosneb meeskond veel kolmest liikmest, on peagi plaanis kaasata täiendavaid taustajõude," märkis Pant.

Pablo Giacopelli on kindel, et selline kooslus tagab seatud eesmärkide saavutamise.

Inglise kodakondsusega 35-aastane Pablo Giacopelli alustas oma profitreenerikarjääri juba 1991. aastal. Giacopelli on teiste hulgas treeneriks ka Kolumbia tennisistile Catalina Castanole, kes on tema käe all saavutanud 35. asetuse WTA tabelis.

Kaia Kanepi krooniti 14-aastaselt kõigi aegade noorimaks Eesti meistriks tennises täiskasvanute arvestuses, 16-aastaselt võitis ta Euroopa meistritiitli ning Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste (French Open) juunioride meistritiitli. 2001. aastal püsis Kaia 13 nädalat ITF juunioride maailma edetabeli tipus.

1. aasta Suure Slämmi (Grand Slam) turniiridel jõudis Kanepi nii Austraalias kui ka Wimbledonis teise ringi, Bad Gasteini WTA turniiril Austrias aga poolfinaali. Kanepi parimaks tulemuseks 1100 mängijaga WTA edetabelis oli möödunud hooajal juuli lõpus saavutatud neljakümnes koht. Selle saavutamiseks sai Eesti naiste parimat tulemust parandatud lausa viiel korral. Võitude hulgas kümne esisaja mängija üle oli hinnalisim 13. kohal olnud Patty Schnyderi alistamine Miamis.

AS Tallink Grupp ja AS Infortar on Kanepi peasponsoriks juba teist hooaega, toetades sportlast aasta jooksul 1,5 miljoni krooniga.

neljapäev, 28. veebruar 2008

KAIA KANEPI — SORANA CIRSTEA / 100. ROU /

6:2 | 4:6 | 7:6(6)

Kaia võitis

Mehhikos Acapulco's jätkuva WTA Tour'i 180 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Abierto Mexicano TELCEL teise ringi kohtumises alistas Kaia hispaanlanna Lourdes Dominguez Lino 6-7 (1-7) 6-1 6-3. Mäng kestis 2 tundi ja 12 minutit. Veerandfinaalis kohtub Kaia 17-aastase rumeenlanna Sorana Cirstea'ga, kes alistas Olivia Sanchez'e (Prantsusmaa) 6-1 7-5.

Mäng peetakse neljapäeval, 28. veebruaril 2. väljakul, algusega kell 15:00 kohaliku aja järgi (23:00 Eesti aja järgi).

reede, 29. veebruar 2008

KAIA KANEPI — FLAVIA PENNETTA / 30. ITA /

4:6 | 2:6

Kaia kaotas

Mehhikos Acapulco's jätkuva WTA Tour'i 180 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Abierto Mexicano TELCEL veerandfinaalis võitis Kaia rumeenlanna Sorana Cirstea tulemusega 6-2 4-6 7-6 (8-6). Mäng kestis 2 tundi ja 18 minutit. Kiire lõppmäng algas edukamalt Cirstea'le - rumeenlanna juhtis 3-1 ja 5-2 ning seisul 6-4 oli tal kasutada ka 2 matšpalli, esimene neist oma servil. Järgmised 4 punkti läksid aga Kaiale.

Poolfinaalis kohtub Kaia esimese asetusega itaallanna Flavia Pennetta'ga, kes alistas Edina Gallovits'i 7-6 6-1.

Mäng peetakse reedel, 29. veebruaril peaväljaku kolmanda mänguna. Esimene mäng (teine naiste poolfinaal, Jill Craybas vs Alize Cornet) algab kell 15:00 kohaliku aja järgi (23:00 Eesti aja järgi).